قوانین و مقررات سپهر گستر

سپهر گستر یک سرویس ابری برای خدمات Help Desk (تیکتینگ) است. این سرویس با هدف بهبود شرایط سیستم های پشتیبانی و خدمات پس از فروش ، قدم در این راه گذاشته و قوانین خود را با توجه به این مقصود، تعریف کرده است. امید است که کمکی موثر در ارتقا سازمان شما داشته باشد.

خواهشمندیم، برای استفاده بهتر از خدمات و امکانات ما و رفع هرگونه ابهام در این خصوص، قوانین را به طور کامل و با دقت مطالعه کنید.

مقررات عمومی
- تمامی فعالیت‌های وب‌سایت سپهر گستر ، بر پایه قوانین جمهوری اسلامی ایران است.
- وب‌سایت سپهر گستر اجازه دارد، که در هر زمان نسبت به ویرایش و اصلاح شروط و قوانین کار خود اقدام کند. اما در صورتی که این قوانین، تاثیر مستقیمی روی کاربران و تصمیمات آن‌ها داشته باشد، سپهر گستر خود را موظف می‌داند که شرایط جدید را حتماً به اطلاع کاربران برساند و فرصت لازم را برای عکس‌العمل‌ در اختیار آن‌ها قرار دهد.

تعهدات سپهر گستر

وب سایت سپهر گستر، تعهدات مشخصی نسبت به کار و کاربران خود دارد که در ادامه به طور واضح و دقیق مشخص شده‌اند:

- وب‌سایت سپهر گستر متعهد می‌شود که اطلاعات مورد نیاز کاربر را برای تصمیم‌گیری به صورت شفاف و دقیق در اختیار وی قرار دهد و در جهت رفع ابهامات کاربران تلاش کند.
- وب‌سایت سپهر گستر، نسبت به اصول کاری خود متعهد است و تمامی سعی خود را در راستای انجام راهکارها و اصول درست و اساسی در فعالیت‌های خود، به کار می‌گیرد. 
- وب‌سایت سپهر گستر، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتویات نرم افزارهای ابری ساخته شده کاربران خود به عهده ندارد و هیچ‌گونه تعهدی نسبت به درستی آنچه گفته می‌شود، نخواهد داشت.
- وب‌سایت سپهر گستر، تمامی تلاش خود را برای حفظ، نگهداری و ارائه بهترین کیفیت، سرعت و عدم اختلال می‌کند. با این حال، در مقابل برخی از مواردی که بدون دخالت و کنترل سپهر گستر رخ می‌دهد، مانند؛ قطعی احتمالی توسط دیتاسنتر یا بروز سایر مشکلات ناگهانی در سامانه، تعهدی ندارد. در این گونه موارد، تیم سپهر گستر تمامی تلاش خود را برای رفع مشکل در اسرع وقت خواهد کرد. توجه داشته باشید که در چنین مواردی، شکیبایی شما به رفع مشکل در سریع‌ترین حالت ممکن، کمک شایانی خواهد کرد.
- پشتیبانی وب‌سایت سپهر گستر، در جهت ارائه مشاوره و رفع مشکلات کاربران ایجاد شده است و گاهی ممکن است به دلیل حجم بالای تماس‌ها، قادر به پاسخگویی سریع نباشد. خواهشمندیم در این موارد صبور باشید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگو شما باشیم.

تعهدات کاربران
کاربران و مشتریان نیز، تعهداتی نسبت به فعالیت در وب‌سایت سپهر گستر دارند که در ادامه عنوان شده است:

- فعالیت کاربران سپهر گستر باید در راستای قوانین جمهوری اسلامی و اخلاقی باشد. در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک، وب‌‎سایت سپهر گستر حق دارد نسبت به قطع همکاری با کاربر، تصمیم‌گیری کند. در چنین شرایطی، اگر مبلغی از کاربر دریافت شده و مقداری از آن مصرف شده باشد، مبلغ باقی‌مانده محاسبه و به کاربر بازگشت داده خواهد شد.
- هویت و اطلاعات تماس کاربر باید دقیقاً مشخص باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل، امکان تماس و پیگیری وجود داشته باشد.

موارد ممنوع
- رعایت قانون جرائم رایانه ای.
- رعایت موازین اخلاقی.
- عدم انتشار مطالبی که دربردارنده توهین به ادیان الهی باشد.
- توجه به فهرست مصادیق محتوای مجرمانه.
- رعایت قوانین کشوری و پرهیز از انتشار مطالب خلاف امنیت و استقلال ملی.
- تجاوز به حریم خصوصی و قانونی دیگران به روش‌های مختلف.
- فعالیت‌هایی که موجب ضرر و زیان به سایرین می‌شود.
- بر هم زدن نظم و رعایت نکردن اخلاق.
- رعایت قوانین بین المللی در رابطه با استفاده از شبکه جهانی اینترنت و سایت‌های اینترنتی.
- مصادیق مجرمانه طبق قانون مجازات اسلامی، جرائم رایانه‌ای، تجارت الکترونیک و سایر قوانین جمهوری اسلامی ایران.
- هر گونه فعالیت در جهت نفوذ به پایگاه داده سپهر گستر.
- محتوایی که به طور مستقیم یا تلویحی، نسبت به یک نژاد، قوم، مذهب، ملیّت یا جنسیتی تبعیض قائل شود.
- عدم استفاده از فضا و امكانات سپهر گستر براﻯ آسیب رساندن به افراد، شبكه‌ها یا كامپیوترهاﻯ اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی.


مالکیت فکری
کلیه محتویات وب‌سایت اختصاصی سپهر گستر (به آدرس www.sepehrgostar.com)، متعلق به شرکت سپهر گستر فرتاک پارس بوده و مشمول قوانین مالکیت فکری داخلی و بین‌المللی می‌باشد. بنابراین حق پیگرد در هنگام مشاهده هرگونه استفاده از آن‌ها برای مقاصد تجاری و غیرتجاری، بدون دریافت اجازه کتبی، برای شرکت سپهر گستر فرتاک پارس محفوظ است.

استرداد وجه
در صورتی که به هر دلیلی، وب‌سایت سپهر گستر قادر به ارائه خدمات ذکر شده در صفحه تعرفه‌های خود نباشد، موظف است مبلغ دریافت شده از کاربر را به طور کامل به وی بازگرداند.

اما در شرایطی که کاربر تصمیم به لغو همکاری بگیرد، وب‌سایت سپهر گستر فقط در طی 7 روز ابتدای همکاری، موظف به بازگشت وجه است. در صورتی که بیش از 7 روز از زمان آغاز همکاری گذشته باشد، تصمیم‌گیری در زمینه بازگشت وجه، کاملاً به عهده این وب‌سایت است و هیچ‌گونه تعهدی در این زمینه وجود ندارد.

حل اختلاف
در صورت بروز هر گونه مشکل و وجود هرگونه اختلاف در مفاد این تعهدنامه، شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان نسبت به انعقاد، اعتبار، تفسیر، فسخ، نقض و اجرای آن قضاوت خواهد کرد.

فورس ماژور
در صورت بروز حوادثی که کنترل آن‌ها از دست مسئولان وب‌سایت سپهر گستر یا کاربران خارج باشد، مسئولیتی در قبال تعهدات بیان شده در این قرارداد وجود نخواهد داشت. این حوادث شامل مواردی از قبیل آتش‌سوزی، زلزله، قطع برق، قطع شبکه، قطع خطوط ارتباطی اینترنت، سیل و ... می‌شود.

مکاتبات
تمامی مکاتباتی که از طریق تلفن، ایمیل، تلگرام و سایر مسیرهای ارتباطی با کاربران صورت می‌گیرد، به صورت کامل بایگانی می‌شود تا در موارد خاص، ارجاع آن‌ها امکان‌پذیر باشد.